TURBO PROMĚNA

Kdo zde žije?

4 členná rodina, 37, 36, téměř 5  a 4 měsíce.

Bydleli jste tu již před rekonstrukcí, nebo jste se sem nově stěhovali? Pokud již před, v čem vám původní interiér přestal vyhovovat? S jakými představami jste do změny šli? Splnila se vaše očekávání?

Bydleli jsme tu již před rekonstrukcí, dům jsme si svépomocí stavěli sami. Důvodem rekonstrukce byla podlaha, která byla původně z dlažby a mě vadily její vlastnosti. Tvrdost, studenost a hlavně neútulnost. Požadavek byl hlavně na dřevěnou podlahu a pak celkové sladění interiérů. Pořídila jsem si jeden kus masivního nábytku (komoda) a tím se spustila touha po nábytku tohoto typu a stylu vintage a celková synchronizace do přírodního stylu.

Jak jste se dostali k paní designérce? Jak probíhala spolupráce?

K paní designérce jsme se dostala náhodou,  přes internet, kdy jsem si vygooglila bytové designéry. Zavolala jsem třem a volba po telefonu padla právě na Kristýnu (sympatie po telefonu, šestý smysl). Spolupráce byla perfektní, první návštěva byl u nás v domě, kde jsem nastínila designérce moje představy.  Již na první schůzce jsem věděla že má Kristýna styl práce a vkus, který se mi zamlouvá a je mi blízký. Po té probíhaly návrhy, debaty a nákupy.

Měli jste nějaká konkrétní přání a požadavky, nebo jste to nechali v rukou designérky?

Můj požadavek byl akorát styl (přírodní styl, s nádechem vintage, provance a skandinávský styl.) Další požadavek byl že nechci kusy nábytku za x tisíce, ale za nějaké rozumné ceny. Designérka měla volnou ruku.

Co se vám v bytě líbí nejvíce, na kterou část jste nejvíce pyšní? Máte nějaké nejoblíbenější místo?

Miluju místo na baru u kuchyňské linky, ze které  vidím pohled přes jídelní stůl do obýváku. Tím pohledem se stále kochám.

Co jste říkali na originální tapety?

Když jsem tapety uviděla poprvé, ihned jsme je odsouhlasili. Jak do dětských pokojíků, tak do ložnice. Nikdy bych nebyla schopná v tom množství produktů něco takového vybrat. Designérka se trefila hned napoprvé a jsme z nich nadšeni.

Jak se líbí dětem jejich pokojíčky?

Dcera je z pokojíčku nadšená. S nadšením ho ukazuje kamarádkám. Požadavek na pokojíček byl akorát že chceme již  pokojíček „holčičkovský“ už ne dětský.  Velkým přínosem je také herna, která je situovaná v přízemí. I druhý dětský pokojíček, který je nachystaný pro syna byl požadavek pouze,  že nechceme úplně miminkovský ale už chlapecký. Designérka měla jinak úplně volnou ruku.

Závěrem:

Zajímavost z realizace je asi rychlost, se kterou se vše realizovalo, vybíralo a zařizovalo. Naše spolupráce a první setkání začalo myslím v srpnu. Září první návrhy,  Během října probíhala výměna podlah v celém domě, malby, tapety. Během listopadu probíhaly nákupy doplňků a instalace detailů. Čas nás tlačil z důvodu mého těhotenství (v lednu se narodil syn). Čili rychlost a přitom taková preciznost se kterou se vše stihlo a realizovalo k naší naprosté spokojenosti považuji za velkou přednost.