Nejčastější interiérová chyba

Jsem moc ráda, že vám mohu předat snadný recept na jednu rychlou proměnu a že vás mohu tímto prvním krokem postupně učit vnímat interiér očima bytového designéra.

Všude kolem nás je spoustu odborných rad, jak zútulnit domov. Mnoho inspirací a nápadů. Ale jak najít to pravé řešení zrovna pro vás?

Po více jak 10 letech mojí praxe a nespočet osobních návštěv u zákazníků jsem zjistila, že téměř u všech se opakuje stejná věc – stejná chyba. Proto vám zde ráda prozradím ingredienci, jak svůj domov lépe vymazlit.

NEMUSÍTE KUPOVAT DRAHÉ NEBO NOVÉ VĚCI, STAČÍ SE DRŽET ZÁKLADNÍCH PRAVIDEL DESIGNU.

Každý z nás v oblasti bydlení touží po něčem jiném. Máme sice rozdílné možnosti a jiné startovací podmínky. Přesto se ve své praxi setkávám s dosti podobným požadavkem, po kterém toužíte. Přejete si mít útulné bydlení vypovídající vaši povahu. Rádi byste dořešili celkový vzhled interiéru chytře a hezky jako designér, realizaci už byste zvládli sami. Nebo byste rádi vnesli do vašeho domova příjemnou hřejivost a lehkost.

Jenomže, internet je plný fotografií načančaných interiérů. I když se inspirujete, výsledek stojí za pendrek. Nebo jsou to fotografie interiérů, ve kterých není nic pro vás. A vy stále tápete a nevíte, jakou cestou se vydat. Nevíte si rady.

Tak odteď už na to nebudete sami.

Pojďme se řídit heslem: Nehledej důvody, proč to nejde, hledej řešení!

Při každé úvodní schůzce u zákazníků doma bývá mým zvykem rozhlédnout se po celé místnosti a první, co upoutá moji pozornost, jsou právě ony interiérové chyby. Po čase jsem se přistihla, že vytvořený zvyk praktikuji také u svých známých. Myslím si s úsměvem, že jestli to někdo z nich teď bude číst, přes práh mě už nikdy nepustí. A které že to jsou?

  • KRÁTKÉ ZÁVĚSY

  • ŠPATNÁ POZICE GARNÝŽÍ

Foto: Pinterest

Pokud právě čtete tyto řádky u vás doma, vsadím se, že jste se zrovna podívali na svoje závěsy (ovšem pokud závěsy doma máte). Možná jsou opravdu krátké a možná se jen utvrdíte, že je váš design naprosto v pořádku.

Osobně mi moc ale nesedí tyto dva červíky nazývat chybami, pojďme jim dát raději jeden pracovní název


Závěsové UHO

UHO – nikoli jako zkratka univerzální hnědé omáčky, ale v našem případě se jedná o univerzální hadrový omyl.


 

Někoho může napadnout, ty jo, taková blbost, vždyť přece záleží na vkusu, na cítění, jak délka závěsů může ovlivnit celkový dojem interiéru?

Věřte, že může. A rovněž souhlasím s teorií, že vstupuje do zútulnění a zpříjemnění bydlení mnoho faktorů, ale my si nyní rozebereme pouze tento jediný, nejčastější, který můžete svépomocí a ihned proměnit.

Je jedno, zda se jedná o obývací pokoj s kuchyní, kde trávíte s rodinou nejvíce času. Nebo jestli řešíte pouze ložnici, tzv. klidovou zónu, která je pro vás důležitá pro ničím nerušený odpočinek, a nebo třeba dětský pokoj, důležitý pro kreativní tvořivost a dětské snění.  Na design interiéru stačí použít konkrétní noty.

Pro konkrétní NÁVOD, jak dlouhé mají být závěsy a jak zavěsit garnýž, stačí kliknout na odkaz dole. Návod jsem pro vás připravila zdarma, tak už stačí pouze udělat si dobrou kávu a můžete se nechat inspirovat.

NÁVOD: Jak dlouhé mají být závěsy a jak zavěsit garnýž